„Van benne anyag!”–
avagy valóban strapabíróbb a szemüveg, ha vastagabb az anyaga és nehezebb?
És mi az, amit még érdemes tudnod szemüvegválasztás előtt?
Leginkább a férfiak ragaszkodnak a nehezebb, vaskosabb szemüvegkeretekhez.
Mondják is gyakran: „ Ez jó, érezni, hogy ebben van anyag.”


Első ránézésre valóban úgy tűnhet, hogy egy nehéz, csupa fém keret erősebb, strapabíróbb, mint a pehelykönnyű, vékony fém alkatrészekből álló párja.
Azonban jó, ha tudod, hogy a szemüveg nem a súlyától, vaskosságától lesz strapabíróbb és időt állóbb.
Az, hogy hosszabb ideig legyen problémamentes, sokkal inkább a szemüvegkeret alapanyagától és a gyártás precízségén, alaposságán múlik, mint a súlyán.
Az sem mellékes, hogy például egy állandó használatú szemüveg a napi viselési idő mintegy 16 órájában mennyire nyomja el az orrgyököt vagy akár a füleket.
Különböző fémötvözetekkel eredményesen csökkenthető a szemüveg súlya, megfelelő gyártástechnológiával pedig biztosítható az, hogy időt állóan széthullás, eltörés nélkül állja a szemüvegviselő rendeltetésszerű használatából eredő hatásokat.
Ilyen alapanyag a „titán” vagy „titánium” néven használt fémötvözet. A titánium szemüvegkeretek súlya általában néhány gramm, mindemellett megfelelő gyártástechnológia mellett erős, időtálló és antiallergén.
Egyre több ember fémérzékeny. Ez abban nyilvánul meg, hogy a fémmel érintkező bőr kipirosodik, viszket, kisebesedik. Fémérzékenység esetén érdemes antiallergén anyagú fém, vagy műanyagkeretet választani.
Ha igazán jó kezekben szeretnéd tudni látásodat, és korrekt segítségre vágysz szemüveged kiválasztásához, nézd meg Magyarország egyetlen védjegy oltalom alatt álló, és Innovációs díjjal kitüntetett vizsgálatát!